Kwiecień - miesiąc radości w ogrodzie

Kwiecień - miesiąc radości w ogrodzie

Rok w ogrodzie z Angeliką Ertl

Temperatury rosną, przyroda budzi się do życia – w kwietniu wszyscy chcemy wyjść na zewnątrz. Praca w ogrodzie jest teraz jeszcze przyjemniejsza, o czym wie ogrodniczka Angelika Ertl, która ma praktyczne wskazówki dotyczące Twojego ogrodu w kwietniu.

  • Sadzenie cukinii, pomidorów itp.: Kwiecień to najwyższy czas na sianie roślin kochających ciepło. Są wysiewane w pomieszczeniach i zdecydowanie powinny być umieszczane na zewnątrz, aby stwardniały, jeśli w środku jest zbyt ciepło. Ale uważaj: pomidory są bardzo wrażliwe na niskie temperatury!
  • Przygotowanie gleby: Aby rośliny mogły dobrze rosnąć, należy oczywiście przygotować glebę. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest teraz oczyszczenie grządek z dzikich ziół i posypanie ich kompostem lub nawozem organicznym. Następnie użyj wideł, aby poluzować glebę - w tym celu delikatnie ją spulchnij. Jest to całkowicie wystarczające, ponieważ wykopanie wywróciłoby cały świat gleby do góry nogami.
  • Sadzenie sałaty, pora, kalarepy i innych: Po przygotowaniu grządek możesz wysiać te warzywa. Dopóki ostatnie przymrozki jeszcze się nie skończyły, należy okryć rośliny włókniną, aby nie przemarzły.
  • Uprawa ziemniaków na balkonie i tarasie: Uprawa własnych ziemniaków jest łatwa dzięki workom na ziemniaki lub wieżom, takim jak Paul Potato. Wszystko czego potrzebujesz to sadzeniaki, ziemia i nawóz z owczej wełny - zacznij swoją własną uprawę ziemniaków już w kwietniu!
  • Ogród ozdobny: W ogrodzie ozdobnym często znajdują się puste i nagie miejsca na obrzeżach i pod drzewami. Są one idealne do posadzenia kwiatów cebulowych, ponieważ dobrze radzą sobie z tamtejszymi warunkami wzrostu. Kwiecień jest odpowiednim miesiącem na zasadzenie kwiatów cebulowych. Krokusy, przebiśniegi i inne wiosenne kwiaty pojawiają się teraz na skraju ogrodu i łąki. Są nie tylko prawdziwą ucztą dla oczu, ale także pierwszym pokarmem w roku dla pszczół. Jako roślina wieloletnia, czosnek niedźwiedzi świetnie nadaje się również do obsiania nim trudnych miejsc w ogrodzie.

W naszym nowym przewodniku wideo z ogrodniczką Angeliką Ertl otrzymasz wiele innych wskazówek na kwiecień. Odwiedź nas na Youtube i zostaw lajka lub komentarz, jeśli podoba Ci się film! - Video w języku niemieckim.

Tutaj znajdziesz wszystkie polecane produkty na kwiecień w jednym miejscu!